UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.13) - en to bo translation catalogue (60 entries)

en: User interface
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་འཆར་ངོས

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Type
bo: རིགས

en: List
bo: མིང་ཐོ

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Remove
bo: བསུབ་པ

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Overview
bo: མདོར་བསྡུས

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Links
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Number
bo: གྲངས་ཀ

en: - None -
bo: - མེད། -

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Required
bo: དགོས་ངེས་ཡིན་པ

en: Parent
bo: རིམ་པ་གོང་མ

en: Name
bo: མིང

en: Field
bo: གནས་ཁོངས

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Update
bo: གསར་སྒྱུར

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Path
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: Refresh
bo: གསར་འདོན

en: Region
bo: གནས་ཁུལ

en: Menu
bo: འདེམས་བྱང

en: Components
bo: གྲུབ་ཆ

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Unknown
bo: རྒྱུས་མེད་པ

en: Before
bo: སྔོན་དུ

en: After
bo: འདིའི་རྗེས་སུ

en: All
bo: ཡོངས

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: Breadcrumb
bo: ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག

en: Url
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Field name
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་མིང

en: Fields
bo: གནས་ཁོངས།

en: Unlimited
bo: ཚོད་འཛིན་བྱས་མེད

en: Other
bo: གཞན

en: Attributes
bo: མཚན་ཉིད

en: String
bo: ཡིག་ཕྲེང

en: Token
bo: མཚོན་གྲངས

en: Source
bo: ཁུངས

en: Entity
bo: དངོས་གཞི

en: Empty
bo: སྟོང་པ

en: Select
bo: གདམ་གསེས

en: Context
bo: ནང་དོན་གོང་འོག

en: Identifier
bo: ཨང་རྟགས

en: Formatter
bo: རྣམ་གཞག་སྒྲིག་བྱེད

en: - All -
bo: - ཡོངས-

en: Variant
bo: བྱེ་བྲག

en: Weight for @title
bo: @title་ལ་ལྗིད་ཚད

en: Weight for row @number
bo: ཕྲེང་@number་ཡི་ལྗིད་ཚད

en: Label display for @title
bo: @title་ལ་འཆར་བའི་ཁ་བྱང

en: Parents for @title
bo: @title་ཡི་རིམ་པ་གོང་མ

en: Absolute URL
bo: སྦྲེལ་ཐག་ཧྲིལ་བོ
