UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.13) - en to is translation catalogue (49 entries)

en: User interface
is: Notendaviðmót

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Value
is: Gildi

en: Type
is: Gerð

en: List
is: Listi

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Enabled
is: Virkt

en: Overview
is: Yfirlit

en: Edit
is: Breyta

en: Links
is: Hlekkir

en: Number
is: Númer

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Weight
is: Vægi

en: Required
is: Nauðsynleg(t)

en: Parent
is: Foreldri

en: Name
is: Nafn

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Update
is: Uppfæra

en: View
is: Skoða

en: URL
is: vefslóð

en: Path
is: Slóð

en: Refresh
is: Endurnýja

en: Region
is: Svæði

en: Menu
is: Valmynd

en: Component
is: Íhlutur

en: Components
is: Íhlutir

en: ID
is: Kenni

en: Unknown
is: Óþekkt

en: Before
is: Fyrir

en: After
is: Eftir

en: All
is: Allt

en: Block
is: Blokk

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Url
is: Vefslóð

en: From
is: Frá

en: Fields
is: Svæði

en: Unlimited
is: Ótakmarkað

en: String
is: Strengur

en: Empty
is: Tóm

en: Context
is: Samhengi

en: Identifier
is: Aðgreinir

en: - Select -
is: - Velja -

en: - All -
is: - Allt -
