UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.14) - en to cs translation catalogue (69 entries)

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Title
cs: Nadpis

en: Status
cs: Stav

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Value
cs: Hodnota

en: Type
cs: Typ

en: List
cs: Seznam

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Overview
cs: Přehled

en: Edit
cs: Upravit

en: Links
cs: Odkazy

en: Number
cs: Číslo

en: - None -
cs: - Nic -

en: Weight
cs: Váha

en: Required
cs: Povinné

en: Parent
cs: Nadřazený

en: Name
cs: Jméno

en: Field
cs: Pole

en: Label
cs: Popisek

en: Update
cs: Aktualizovat

en: View
cs: Zobrazit

en: Path
cs: Cesta

en: Refresh
cs: Obnovení

en: Component
cs: Komponenta

en: Components
cs: Komponenty

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Before
cs: Před

en: After
cs: Po

en: All
cs: Vše

en: Block
cs: Blok

en: Breadcrumb
cs: Drobečková navigace

en: From
cs: Od

en: Field name
cs: Název pole

en: Fields
cs: Pole

en: Widget settings
cs: Nastavení widgetu

en: Textfield
cs: Textové pole

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Other
cs: Jiné

en: Attributes
cs: Atributy

en: String
cs: Řetězec

en: Provider
cs: Poskytovatel

en: Source
cs: Zdroj

en: Empty
cs: Prázdný

en: Select
cs: Vybrat

en: Display all
cs: Zobrazit vše

en: Values
cs: Hodnoty

en: Context
cs: Kontext

en: Identifier
cs: Identifikátor

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Formatter
cs: Formátovač

en: Boolean
cs: Logická hodnota (Boolean)

en: Available components
cs: Dostupné komponenty

en: - All -
cs: - Vše -

en: Checkboxes
cs: Zaškrtávací pole

en: Menu depth
cs: Hloubka menu

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title

en: Weight for row @number
cs: Váha pro řádek @number

en: Label display for @title
cs: Popis zobrazený pro @title

en: Parents for @title
cs: Nadřazeno pro @title

en: Absolute URL
cs: Absolutní URL

en: Manage form display
cs: Správa formuláře

en: Third party settings
cs: Nastavení třetích stran

en: %name field is not in the right format.
cs: Pole %name není ve správném formátu.

en: Format type machine name
cs: Strojový název typu formátu

en: Label setting machine name
cs: Strojový název nastavení popisku
