UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.14) - en to os translation catalogue (25 entries)

en: User interface
os: Архайæджы интерфейс

en: Title
os: Сæр

en: Status
os: Статус

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: Content
os: Мидис

en: Type
os: Тип

en: List
os: Номхыгъд

en: Cancel
os: Аппар

en: Remove
os: Схаф

en: Description
os: Афыст

en: Enabled
os: Иу у

en: Overview
os: Афæлгæст

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Number
os: Нымæц

en: - None -
os: - Æвдыст нæу -

en: Weight
os: Уæз

en: Required
os: Æнæмæнг

en: Parent
os: Ныййарæг

en: Name
os: Ном

en: Field
os: Быдыр

en: Label
os: Нысан

en: Update
os: Сног кæн

en: View
os: Фенд

en: Path
os: Фæндаг

en: Refresh
os: Сног кæн
