UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.3) - en to ka translation catalogue (29 entries)

en: User interface
ka: მომხმარებლის ინტერფეისი

en: Title
ka: სათაური

en: Type
ka: ტიპი

en: List
ka: სია

en: Remove
ka: ამოშლა

en: Description
ka: აღწერა

en: Links
ka: ბმულები

en: Number
ka: რიცხვი

en: - None -
ka: - არცერთი -

en: Required
ka: სავალდებულო

en: Name
ka: სახელი

en: Field
ka: ველი

en: Label
ka: სათაური

en: Path
ka: გზა

en: Menu
ka: მენიუ

en: Component
ka: კომპონენტი

en: Unknown
ka: უცნობი

en: All
ka: ყველა

en: Block
ka: ბლოკი

en: Url
ka: ბმული

en: From
ka: ვისგან

en: Field name
ka: ველის სახელი

en: Fields
ka: ველები

en: Unlimited
ka: ულიმიტო

en: Other
ka: სხვა

en: Attributes
ka: ატრიბუტები

en: Source
ka: წყარო

en: Empty
ka: ცარიელი

en: - All -
ka: - ყველა -
