UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.5) - en to mr translation catalogue (35 entries)

en: User interface
mr: वापरकर्ता अंतरपृष्ठ

en: Title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: List
mr: यादी

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Edit
mr: संपादन

en: Links
mr: दुवे

en: Number
mr: अंक

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Weight
mr: मुल्य

en: Required
mr: आवश्यक

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Update
mr: अपडेट

en: View
mr: बघा

en: Path
mr: रस्ता

en: Region
mr: क्षेत्र

en: ID
mr: आय डी

en: All
mr: सर्व

en: Block
mr: भाग

en: From
mr: कडून

en: Field name
mr: फील्डचे नाव

en: Unlimited
mr: अमर्यादित

en: String
mr: संज्ञा

en: Provider
mr: प्रदाता

en: Undefined
mr: अव्याख्यात

en: Boolean
mr: बूलीय

en: Third party settings
mr: थर्ड पार्टी सेटिंग्ज
