UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.5) - en to or translation catalogue (16 entries)

en: Title
or: ଶୀର୍ଷକ

en: Status
or: ଅବସ୍ଥିତି

en: Operations
or: ପ୍ରୟୋଗଗୁଡ଼ିକ

en: Type
or: ପ୍ରକାର

en: List
or: ତାଲିକା

en: Cancel
or: ବାତିଲ କରନ୍ତୁ

en: Description
or: ବର୍ଣ୍ଣନା

en: Enabled
or: ସକ୍ରିୟ ହୋଇଛି

en: Weight
or: ଓଜନ

en: Path
or: ପଥ

en: Block
or: ବ୍ଲକ

en: Unlimited
or: ଅସୀମ

en: String
or: ବାକ୍ୟଖଣ୍ଡ

en: Undefined
or: ଅନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ

en: Boolean
or: ବୁଲିଆନ୍

en: Third party settings
or: ତୃତୀୟ ପକ୍ଷ ବିନ୍ୟାସ
