UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.5) - en to pl translation catalogue (82 entries)

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Title
pl: Tytuł

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Value
pl: Wartość

en: Type
pl: Typ

en: List
pl: Lista

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Enabled
pl: Włączone

en: Overview
pl: Przegląd

en: Edit
pl: Edytuj

en: Links
pl: Odnośniki

en: Number
pl: Liczba

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: Required
pl: Wymagane

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Name
pl: Nazwa

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: Update
pl: Aktualizuj

en: View
pl: Widok

en: Path
pl: Ścieżka

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Component
pl: Komponent

en: Components
pl: Komponenty

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Before
pl: Przed

en: After
pl: Po

en: All
pl: Wszystko

en: Block
pl: Blok

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Url
pl: URL

en: From
pl: Od

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Fields
pl: Pola

en: Widget settings
pl: Ustawienia kontrolki

en: Textfield
pl: Pole tekstowe

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: Other
pl: Inne

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: String
pl: Napis

en: Links:
pl: Odnośniki:

en: Provider
pl: Usługodawca

en: Undefined
pl: Niezdefiniowany

en: Token
pl: Wzorzec

en: Menu Name
pl: Nazwa menu

en: Source
pl: Źródło

en: Entity
pl: Encja

en: Empty
pl: Pusty

en: Not available
pl: Niedostępny

en: Select
pl: Wybierz

en: Display all
pl: Pokaż wszystkie

en: Plugin settings
pl: Ustawienia wtyczki

en: Values
pl: Wartości

en: Context
pl: Kontekst

en: Identifier
pl: Identyfikator

en: - Select -
pl: - Wybierz -

en: Formatter
pl: Formater

en: Checkbox
pl: Pole wyboru

en: Available components
pl: Dostępne komponenty

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Variant
pl: Wariant

en: Configured
pl: Skonfigurowane

en: View field
pl: Zobacz pole

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: Weight for row @number
pl: Waga wiersza @number

en: Label display for @title
pl: Wyświetlanie etykiety pola @title

en: Parents for @title
pl: Nadrzędne dla @title

en: Absolute URL
pl: Bezwzględny URL

en: Manage form display
pl: Zarządzaj wyświetlaniem formularza

en: Third party settings
pl: Ustawienia obce

en: %name field is not in the right format.
pl: Format pola %name jest nieprawidłowy.

en: Plugin for @title
pl: Wtyczka dla @title

en: Format type machine name
pl: Identyfikator systemowy typu formatu

en: Region for @title
pl: Region dla @title

[ctx: Plural]
en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Initial visibility level
pl: Pierwszy poziom widoczności

en: Number of levels to display
pl: Wyświetlana liczba poziomów

en: There are no @label yet.
pl: @label nie zostały jeszcze dodane.
