UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.6) - en to fi translation catalogue (81 entries)

en: User interface
fi: Käyttöliittymä

en: Title
fi: Otsikko

en: Status
fi: Tila

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Value
fi: Arvo

en: Type
fi: Tyyppi

en: List
fi: Lista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Links
fi: Linkit

en: Number
fi: Numero

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Weight
fi: Paino

en: Required
fi: Pakollinen

en: Parent
fi: Isäntä

en: Name
fi: Nimi

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Update
fi: Päivitys

en: View
fi: Näytä

en: Path
fi: Polku

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Region
fi: Alue

en: Menu
fi: Valikko

en: Component
fi: Komponentti

en: Components
fi: Komponentit

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Before
fi: Ennen

en: After
fi: Jälkeen

en: All
fi: Kaikki

en: Block
fi: Lohko

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Url
fi: Osoite

en: From
fi: Lähettäjä

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Fields
fi: Kentät

en: Widget settings
fi: Widgettien asetukset

en: Textfield
fi: Tekstikenttä

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Other
fi: Muu

en: Attributes
fi: Ominaisuudet

en: String
fi: Merkkijono

en: Provider
fi: Sisältölähde

en: Undefined
fi: Määrittelemätön

en: Token
fi: Muuttuja

en: Source
fi: Lähde

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Empty
fi: Tyhjä

en: Not available
fi: Ei tarjolla

en: Select
fi: Valitse

en: Plugin settings
fi: Lisäosan asetukset

en: Values
fi: Arvot

en: Context
fi: Konteksti

en: Identifier
fi: Tunnistin

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Formatter
fi: Muokkaaja

en: Boolean
fi: Totuusarvo

en: Available components
fi: Käytettävissä olevat komponentit

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Checkboxes
fi: Valintaruudut

en: Slot
fi: Paikka

en: Variant
fi: Muunnos

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title

en: Weight for row @number
fi: Paino riville @number

en: Label display for @title
fi: Etiketti kentälle @title

en: Parents for @title
fi: Kentän @title isännät

en: Absolute URL
fi: Absoluuttinen verkko-osoite

en: Manage form display
fi: Hallitse lomakkeen esitystapaa

en: Status: @status
fi: Tila: status

en: Third party settings
fi: Kolmannen osapuolen asetukset

en: %name field is not in the right format.
fi: %name kenttä ei ole oikeassa muodossa.

en: Plugin for @title
fi: Lisäosa @title'lle

en: String value
fi: Merkkijonon arvo

en: Format type machine name
fi: Muotoile koneluettava nimi

en: Label setting machine name
fi: Kenttien näyttöasetukset

[ctx: Plural]
en: Disabled
fi: Ei käytössä
