UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.6) - en to is translation catalogue (34 entries)

en: Title
is: Yvirskrift

en: Status
is: Støða

en: Operations
is: Atgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Value
is: Virði

en: Type
is: Slag

en: List
is: Listi

en: Cancel
is: Avlýs

en: Remove
is: Tak burtur

en: Description
is: Lýsing

en: Enabled
is: Virkjað

en: Overview
is: Yvirlit

en: Edit
is: Broyt

en: - None -
is: - Einki -

en: Weight
is: Vekt

en: Required
is: Kravd

en: Parent
is: Omanfyri liggjandi

en: Name
is: Navn

en: Field
is: Rein

en: Update
is: Dagfør

en: View
is: Vís

en: Path
is: Leið

en: Region
is: Øki

en: Menu
is: Valmynd

en: Unknown
is: Ókent

en: All
is: Øll

en: Block
is: Blokkur

en: Url
is: Leinki

en: From
is: Frá

en: Unlimited
is: Óavmarkað

en: Other
is: Annað

en: String
is: Strongur

en: Context
is: Samanhangur

en: Weight for @title
is: Vekt hjá @title
