UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.6) - en to hr translation catalogue (53 entries)

en: User interface
hr: Korisničko sučelje

en: Title
hr: Naziv

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Value
hr: Vrijednost

en: Type
hr: Vrsta

en: List
hr: Popis

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Overview
hr: Pregled

en: Edit
hr: Uredi

en: Links
hr: Poveznice

en: Number
hr: Broj

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Weight
hr: Težina

en: Required
hr: Nužno

en: Parent
hr: Nadređen

en: Name
hr: Naziv

en: Field
hr: Polje

en: Label
hr: Oznaka

en: Update
hr: Osvježi

en: View
hr: Pregled

en: Path
hr: Putanja

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Region
hr: Regija

en: Menu
hr: Izbornik

en: Component
hr: Komponenta

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Before
hr: Prije

en: After
hr: Nakon

en: All
hr: Svi

en: Block
hr: Blok

en: From
hr: Od

en: Field name
hr: Naziv polja

en: Fields
hr: Polja

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: Other
hr: Ostalo

en: Attributes
hr: Atributi

en: String
hr: Struna

en: Provider
hr: Pružatelj

en: Undefined
hr: Neodređeno

en: Source
hr: Izvor

en: Empty
hr: Prazno

en: Not available
hr: Nije dostupno

en: Context
hr: Kontekst

en: - Select -
hr: - Odaberi -

en: Boolean
hr: Boleanski

en: Weight for @title
hr: Težina za @title

en: Weight for row @number
hr: Težina za red @number

en: Label display for @title
hr: Etiketa za @title

en: Parents for @title
hr: Nadređeni za @title
