UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.6) - en to sv translation catalogue (80 entries)

en: User interface
sv: Användargränssnitt

en: Title
sv: Titel

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Value
sv: Värde

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Overview
sv: Översikt

en: Edit
sv: Redigera

en: Links
sv: Länkar

en: Number
sv: Tal

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Weight
sv: Vikt

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Parent
sv: Ovanliggande

en: Name
sv: Namn

en: Field
sv: Fält

en: Label
sv: Etikett

en: Update
sv: Uppdatera

en: View
sv: Visa

en: Path
sv: Sökväg

en: Refresh
sv: Uppdatera

en: Menu
sv: Meny

en: Component
sv: Komponent

en: Components
sv: Komponenter

en: Unknown
sv: Okänd

en: Before
sv: Före

en: After
sv: Efter

en: All
sv: Alla

en: Breadcrumb
sv: Länkstig

en: Url
sv: URL

en: From
sv: Från

en: Field name
sv: Fältnamn

en: Fields
sv: Fält

en: Widget settings
sv: Inställningar för widget

en: Textfield
sv: Textfält

en: Unlimited
sv: Obegränsad

en: Other
sv: Övriga

en: Attributes
sv: Egenskaper

en: String
sv: Sträng

en: Provider
sv: Leverantör

en: Undefined
sv: Ej definierad

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: Menu Name
sv: Namn på meny

en: Source
sv: Källa

en: Entity
sv: Objekt

en: Empty
sv: Töm

en: Not available
sv: Inte tillgänglig

en: Select
sv: Välj

en: Plugin settings
sv: Inställningar för insticksprogram

en: Values
sv: Värden

en: Context
sv: Sammanhang

en: Identifier
sv: Identifierare

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Formatter
sv: Formaterare

en: Boolean
sv: Boolesk

en: Checkbox
sv: Kryssruta

en: Available components
sv: Tillgängliga komponenter

en: - All -
sv: - Alla -

en: Checkboxes
sv: Kryssrutor

en: Weight for @title
sv: Vikt för @title

en: Weight for row @number
sv: Vikt för rad @number

en: Label display for @title
sv: Visningsetikett för @title

en: Parents for @title
sv: Ovanliggande för @title

en: Absolute URL
sv: Fullständig URL

en: Manage form display
sv: Hantera formulärsvisning

en: Slots
sv: Platser

en: Third party settings
sv: Tredjepartsinställningar

en: %name field is not in the right format.
sv: Fält %name är inte i rätt format.

en: Plugin for @title
sv: Insticksprogram för @title

en: String value
sv: Strängvärde

en: Format type machine name
sv: Maskinläsbart namn för formattyp

en: Label setting machine name
sv: Inställningsetikett för maskinläsbart namn

en: Region for @title
sv: Region för @title

[ctx: Plural]
en: Disabled
sv: Ej aktiverade

en: There are no @label yet.
sv: Det finns ingen @label än.
