UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.6) - en to ug translation catalogue (32 entries)

en: User interface
ug: ئىشلەتكۈچىلەر كۆزنىكى

en: Title
ug: تىما

en: Status
ug: ھالەت

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Type
ug: تىپى

en: List
ug: تىزىملىك

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Description
ug: بايانى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Overview
ug: قىسقىچە ئەھۋالى

en: Links
ug: ئۇلانمىلار

en: Number
ug: سان

en: - None -
ug: يوق

en: Required
ug: زۆرۈر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Update
ug: يڭىلاش

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Refresh
ug: يېڭىلاش

en: Region
ug: دۆلەت،رايون

en: All
ug: ھەممە

en: Block
ug: تارماق رايون

en: From
ug: يوللىغۇچى

en: Unlimited
ug: چەكسىز

en: Other
ug: باشقا

en: Source
ug: مەنبە

en: - All -
ug: ھەممىسى
