UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.7) - en to ast translation catalogue (36 entries)

en: User interface
ast: Interfaz d'usuariu

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Operations
ast: Operaciones

en: Content
ast: Conteníu

en: Value
ast: Valor

en: Type
ast: Triba

en: List
ast: Llista

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Description
ast: Descripción

en: Enabled
ast: Activáu

en: Overview
ast: Vista xeneral

en: Edit
ast: Editar

en: Number
ast: Númberu

en: - None -
ast: -Nengún-

en: Weight
ast: Pesu

en: Required
ast: Requeríu

en: Parent
ast: Padre

en: Name
ast: Nome

en: Field
ast: Campu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Update
ast: Anovar

en: View
ast: Vista

en: Path
ast: Camín

en: Region
ast: Rexón

en: Menu
ast: Menú

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: All
ast: Too

en: Block
ast: Bloque

en: From
ast: De

en: Field name
ast: Nome del campu

en: Unlimited
ast: Ilimitáu

en: Other
ast: Otru

en: String
ast: Cadena

en: Empty
ast: Ermu
