UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.7) - en to ml translation catalogue (36 entries)

en: User interface
ml: ഉപയോക്തൃ ഇന്റർഫേസ്

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Content
ml: ഉള്ളടക്കം

en: Value
ml: മൂല്യം

en: Type
ml: തരം

en: List
ml: പട്ടിക

en: Cancel
ml: റദ്ദാക്കുക

en: Remove
ml: ഒഴിവാക്കുക

en: Description
ml: വിവരണം

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Overview
ml: അവലോകനം

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Links
ml: ലിങ്കുകൾ

en: Number
ml: അക്കം

en: - None -
ml: - ഇല്ല -

en: Weight
ml: ഭാരം

en: Required
ml: അത്യന്താപേക്ഷിതം

en: Parent
ml: രക്ഷിതാവ്

en: Name
ml: പേര്

en: Field
ml: ഫീൽഡ്

en: Label
ml: അടയാളം

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: URL
ml: യു.ആർ.എൽ

en: Path
ml: വഴി

en: Region
ml: പ്രദേശം

en: Menu
ml: മെനു

en: Unknown
ml: അജ്ഞാതം

en: Block
ml: ബ്ലോക്ക്

en: Field name
ml: ഫീല്ഡിന്റെ പേര്

en: Unlimited
ml: അനിയന്ത്രിതം

en: String
ml: സ്ട്രിങ്ങ്

en: Provider
ml: ദാതാവ്

en: Undefined
ml: നിര്‍വചിക്കപ്പെടാത്തത്

en: Boolean
ml: ബൂളിയന്‍
