UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.7) - en to ps translation catalogue (39 entries)

en: Title
ps: سرلیک

en: Status
ps: حالت

en: Content
ps: منځپانګه

en: Value
ps: بيه

en: Type
ps: بڼه

en: List
ps: لړ

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Remove
ps: لركول

en: Description
ps: سپړنه

en: Overview
ps: پاسلیدنه

en: Edit
ps: سمون

en: Links
ps: تړوني

en: - None -
ps: - هېڅ يو -

en: Weight
ps: وزن

en: Required
ps: غوښتى

en: Parent
ps: پلرين

en: Name
ps: نوم

en: Update
ps: اوسمهالیز

en: View
ps: ليد

en: URL
ps: پته (URL)

en: Path
ps: يونلور

en: Refresh
ps: تاندول

en: Region
ps: سيمه

en: Menu
ps: غورنۍ

en: ID
ps: پېژند

en: Unknown
ps: ناپیژنده

en: Before
ps: مخکې

en: After
ps: وروسته

en: All
ps: ټول

en: Block
ps: غونډ

en: Other
ps: نور

en: Attributes
ps: ځانتياوې

en: Source
ps: سرچينه

en: Empty
ps: تش

en: Select
ps: غوره

en: - Select -
ps: - غوره -

en: Boolean
ps: هو-نه ييز (Boolean)

en: - All -
ps: - ټول -

[ctx: Plural]
en: Disabled
ps: ناتوانه
