UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.8) - en to ar translation catalogue (70 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Enabled
ar: مفعل

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Edit
ar: تحرير

en: Links
ar: روابط

en: Number
ar: رقم

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Required
ar: ضروري

en: Parent
ar: الأب

en: Name
ar: الاسم

en: Field
ar: حقل

en: Label
ar: التسمية

en: Update
ar: تحديث

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: Path
ar: المسار

en: Refresh
ar: تحديث

en: Region
ar: منطقة

en: Menu
ar: القائمة

en: Component
ar: عنصر

en: Components
ar: المكونات

en: ID
ar: المعرف ID

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Before
ar: قبل

en: After
ar: بعد

en: All
ar: الكل

en: Block
ar: صندوق

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Url
ar: المسار

en: From
ar: من

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Fields
ar: الحقول

en: Textfield
ar: حقل نص

en: Unlimited
ar: غير محدود

en: Other
ar: آخر

en: Attributes
ar: سمات

en: String
ar: المقطع

en: Provider
ar: المزود

en: Undefined
ar: غير معرف

en: Source
ar: المصدر

en: Entity
ar: الكيان

en: Empty
ar: فارغ

en: Not available
ar: غير متاح

en: Select
ar: إختيار

en: Plugin settings
ar: إعدادات البرنامج الملحق

en: Values
ar: قيم

en: Context
ar: السياق

en: Identifier
ar: المعرف

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Boolean
ar: قيمة منطقية

en: - All -
ar: - الكل -

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Weight for row @number
ar: وزن السطر @number

en: Label display for @title
ar: التسمية المعروضة لـ @title

en: Parents for @title
ar: أصل @title

en: Manage form display
ar: إدارة عرض النموذج

en: Third party settings
ar: إعدادات الطرف الثالث

en: %name field is not in the right format.
ar: الحقل %name ليس على الشكل الصحيح.

en: There are no @label yet.
ar: لا يوجد @label حتى الان.
