UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.8) - en to da translation catalogue (79 entries)

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Title
da: Titel

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: List
da: Vis

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Overview
da: Overblik

en: Edit
da: Redigér

en: Number
da: Antal

en: - None -
da: - Ingen -

en: Weight
da: Vægt

en: Required
da: Obligatorisk

en: Parent
da: Overordnet element

en: Name
da: Navn

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Update
da: Opdatér

en: View
da: Vis

en: Path
da: Sti

en: Refresh
da: Opdatér

en: Component
da: Komponent

en: Components
da: Komponenter

en: Unknown
da: Ukendt

en: Before
da: Før

en: After
da: Efter

en: All
da: Alle

en: Block
da: Blok

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Url
da: URL

en: From
da: Fra

en: Field name
da: Feltnavn

en: Fields
da: Felter

en: Widget settings
da: Indstillinger for CAPTCHA

en: Textfield
da: Tekstfelt

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: Other
da: Anden

en: Attributes
da: Attributter

en: String
da: Tekst

en: Provider
da: Udbyder

en: Undefined
da: Udefinereret

en: Token
da: Symbol

en: source
da: kilde

en: Source
da: Kilde

en: Empty
da: Tom

en: Not available
da: Ikke tilgængelig

en: Select
da: Vælg

en: Plugin settings
da: Plugin-indstillinger

en: Values
da: Værdier

en: Context
da: Kontekst

en: Identifier
da: Identifikator

en: Others
da: Andre

en: Field Name
da: Feltnavn

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Formatter
da: Formatering

en: Boolean
da: Boolsk

en: Available components
da: Tilgængelige komponenter

en: Wysiwyg
da: WYSIWYG

en: - All -
da: - Alle -

en: Checkboxes
da: Afkrydsningsfelter

en: Path value
da: Sti-værdi

en: Configured
da: Konfigureret

en: Menu depth
da: Menuens dybde

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Weight for row @number
da: Vægt af række @number

en: Label display for @title
da: Etiketvisning for @title

en: Parents for @title
da: Overordnede elementer for @title

en: Absolute URL
da: Absolut URL

en: Manage form display
da: Håndtér visning af formular

en: Third party settings
da: Tredjepartsindstillinger

en: %name field is not in the right format.
da: Feltet %name har ikke det korrekte format.

en: String value
da: Tekstværdi

en: Format type machine name
da: Maskinlæsbart navn på formattype

en: Label setting machine name
da: Maskinlæsbart navn for etiket

[ctx: Plural]
en: Disabled
da: Deaktiverede

en: There are no @label yet.
da: Der er endnu ingen @label.
