UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.8) - en to eo translation catalogue (46 entries)

en: User interface
eo: Uzanta interfaco

en: Title
eo: Titolo

en: Status
eo: Stato

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Value
eo: Valoro

en: Type
eo: Tipo

en: List
eo: Listo

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Overview
eo: Superrigardo

en: Edit
eo: Redaktu

en: Links
eo: Ligiloj

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Weight
eo: Pezo

en: Required
eo: Bezonata

en: Parent
eo: Patro

en: Name
eo: Nomo

en: Field
eo: Kampo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: View
eo: Vidu

en: Path
eo: Vojo

en: Refresh
eo: Renovigu

en: Region
eo: Regiono

en: Menu
eo: Menuo

en: Component
eo: Komponanto

en: ID
eo: Identigilo

en: Unknown
eo: Nekonata

en: All
eo: Ĉiuj

en: Block
eo: Bloko

en: Url
eo: URL

en: From
eo: De

en: Field name
eo: Nomo de kampo

en: Fields
eo: Kampoj

en: Unlimited
eo: Senlima

en: Other
eo: Alia

en: String
eo: Signovico

en: Provider
eo: Provizanto

en: Undefined
eo: Nedifinita

en: Boolean
eo: Bulea valoro

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Third party settings
eo: Agordo de eksteraj liverantoj

en: Format type machine name
eo: Maŝinnomo de la speco de strukturo
