UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.8) - en to fil translation catalogue (24 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: Status
fil: Kalagayan

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Content
fil: Nilalaman

en: Value
fil: Halaga

en: Type
fil: Uri

en: List
fil: Listahan

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Remove
fil: Tanggalin

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Overview
fil: Pangkalahatang-ideya

en: Edit
fil: Wastuhin

en: - None -
fil: - Wala -

en: Weight
fil: Timbang

en: Name
fil: Pangalan

en: Update
fil: Gawing bago

en: View
fil: Tingnan

en: Path
fil: Landas

en: All
fil: Lahat

en: Block
fil: Tipak

en: From
fil: Mula kay

en: Unlimited
fil: Walang hangganan

en: - Select -
fil: - Pumili -
