UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.8) - en to ro translation catalogue (74 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Enabled
ro: Activat

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Edit
ro: Editați

en: Links
ro: Legături

en: Number
ro: Număr

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Required
ro: Necesar

en: Parent
ro: Părinte

en: Name
ro: Nume

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Update
ro: Actualizare

en: View
ro: Afișează

en: Path
ro: Cale

en: Refresh
ro: Reîncarcă

en: Region
ro: Regiune

en: Menu
ro: Meniu

en: Component
ro: Componentă

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Before
ro: Anterior

en: After
ro: După

en: All
ro: Toate

en: Block
ro: Bloc

en: Url
ro: URL

en: From
ro: De la

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Textfield
ro: Câmp de text

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Other
ro: Altele

en: Attributes
ro: Atribute

en: String
ro: Șir text

en: Provider
ro: Furnizor

en: Undefined
ro: Nedefinit

en: Token
ro: Simbol

en: Source
ro: Sursă

en: Entity
ro: Entitate

en: Empty
ro: Gol

en: Not available
ro: Nu e disponibil

en: Select
ro: Alege

en: Plugin settings
ro: Setările plugin-ului

en: Values
ro: Valori

en: Identifier
ro: Identificator

en: - Select -
ro: -Selectați-

en: Formatter
ro: Tip de formatare

en: - All -
ro: - Toate -

en: Invisible
ro: Invizibil

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Weight for row @number
ro: Greutate pentru rândul @number

en: Label display for @title
ro: Eticheta de afișare pentru @title

en: Parents for @title
ro: Părinți pentru @title

en: Absolute URL
ro: URL absolut

en: Manage form display
ro: Gestionați formularele

en: Third party settings
ro: Configurări externe

en: %name field is not in the right format.
ro: Câmpul %name nu este în formatul corect.

en: Plugin for @title
ro: Plugin pentru @title

en: Format type machine name
ro: Numele de mașină pentru tipul de format

en: Region for @title
ro: Regiune pentru @title

[ctx: Plural]
en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Initial visibility level
ro: Nivel de vizibilitate inițial

en: Number of levels to display
ro: Numărul de nivele de afișat

en: There are no @label yet.
ro: Nu există @label încă.
