UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.8) - en to sl translation catalogue (36 entries)

en: User interface
sl: Uporabniški vmesnik

en: Title
sl: Naslov

en: Status
sl: Stanje

en: Operations
sl: Operacije

en: Content
sl: Vsebine

en: Value
sl: Vrednost

en: Type
sl: Tip

en: List
sl: Seznam

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Remove
sl: Odstrani

en: Description
sl: Opis

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Overview
sl: Pregled

en: Edit
sl: Uredi

en: Number
sl: Številka

en: Weight
sl: Teža

en: Required
sl: Obvezno

en: Parent
sl: starš

en: Name
sl: Ime

en: Field
sl: Polje

en: Label
sl: Oznaka

en: Update
sl: Posodobitev

en: View
sl: Prikaži

en: Path
sl: Pot

en: Refresh
sl: Osveži

en: Region
sl: Regija

en: Menu
sl: Meni

en: Unknown
sl: Neznan

en: All
sl: Vsi

en: Block
sl: Blok

en: From
sl: Od

en: Field name
sl: Ime polja

en: Unlimited
sl: Neomejeno

en: String
sl: Niz

en: Context
sl: Kontekst

en: Boolean
sl: Logična vrednost
