UI Patterns (8.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: Description
pt: Descrição

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Field
pt: Campo

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Default
pt: Padrão

en: Pattern
pt: Padrão
