UI Patterns (8.x-1.0-beta4) - en to lt translation catalogue (12 entries)

en: User interface
lt: Vartotojo sąsaja

en: Type
lt: Tipas

en: Description
lt: Aprašymas

en: Weight
lt: Svoris

en: Field
lt: Laukelis

en: Label
lt: Etiketė

en: Preview
lt: Peržiūrėti

en: Default
lt: Numatytasis

en: Fields
lt: Laukeliai

en: Destination
lt: Paskirtis

en: Pattern
lt: Šablonas

en: Source
lt: Šaltinis
