UI Patterns (8.x-1.0-beta6) - en to ast translation catalogue (13 entries)

en: User interface
ast: Interfaz d'usuariu

en: Title
ast: Títulu

en: Type
ast: Triba

en: Description
ast: Descripción

en: Reset
ast: Reafitar

en: None
ast: Nengún

en: Weight
ast: Pesu

en: Field
ast: Campu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Preview
ast: Entever

en: Default
ast: Predefiníu

en: Core
ast: Motor

en: Page
ast: Páxina
