UI Patterns (8.x-1.0-beta6) - en to bs translation catalogue (14 entries)

en: User interface
bs: Korisničko sučelje

en: Title
bs: Naslov

en: Type
bs: Tip

en: Description
bs: Opis

en: None
bs: Nijedan

en: Weight
bs: Težina

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: Preview
bs: Pregled

en: Page
bs: Strana

en: Fields
bs: Polja

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Source
bs: Izvor

en: Apply
bs: Primjeni
