UI Patterns (8.x-1.0-beta6) - en to cy translation catalogue (21 entries)

en: User interface
cy: Rhyngwyneb defnyddwyr

en: Title
cy: Pennawd

en: Type
cy: Math

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Links
cy: Dolenni

en: Reset
cy: Ailosod

en: None
cy: Dim

en: Weight
cy: Pwysau

en: Field
cy: Maes

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Default
cy: Diofyn

en: Core
cy: Craidd

en: Page
cy: Tudalen

en: Fields
cy: Meysydd

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Apply
cy: Ceisio

en: Subtitle
cy: Is-deitl

en: Offset
cy: Ongli

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
