UI Patterns (8.x-1.0-rc1) - en to et translation catalogue (30 entries)

en: User interface
et: Kasutajaliides

en: Title
et: Pealkiri

en: Type
et: Liik

en: Description
et: Kirjeldus

en: Articles
et: Artiklid

en: Links
et: Lingid

en: Reset
et: Tühista

en: None
et: Puudub

en: Weight
et: Kaal

en: Field
et: Väli

en: Label
et: Nimetus

en: Preview
et: Eelvaade

en: Default
et: Vaikimisi

en: Core
et: Tuum

en: Page
et: Lehekülg

en: Fields
et: Väljad

en: Desc
et: Kahanev

en: Destination
et: Sihtpunkt

en: Pattern
et: Muster

en: Sort by
et: Sorteerimise alus

en: Source
et: Allikas

en: Apply
et: Rakenda

en: Subtitle
et: Alapealkiri

en: Offset
et: Nihe

en: Items per page
et: Kirjeid lehel

en: - All -
et: - Kõik -

en: Hide empty fields
et: Peida tühjad väljad

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
et: Ära kuva tühjasid väljasid ega tühjade väljade silte ja märgistust.

en: Asc
et: Kasvav

en: Master
et: Peamine
