UI Patterns (8.x-1.0-rc1) - en to fil translation catalogue (9 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: Type
fil: Uri

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Reset
fil: Ibalik sa pamantayan

en: Weight
fil: Timbang

en: Preview
fil: Masdan muna

en: Default
fil: Pamantayan

en: Page
fil: Pahina

en: Subtitle
fil: Pamagat
