UI Patterns (8.x-1.0-rc1) - en to os translation catalogue (12 entries)

en: User interface
os: Архайæджы интерфейс

en: Title
os: Сæр

en: Type
os: Тип

en: Description
os: Афыст

en: Reset
os: Раздæрау

en: None
os: Нæйы

en: Weight
os: Уæз

en: Field
os: Быдыр

en: Label
os: Нысан

en: Preview
os: Развæлгъау фенд

en: Default
os: Æнæивд

en: Core
os: Астæумагъз
