UI Patterns (8.x-1.0-rc2) - en to ar translation catalogue (27 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Delete
ar: حذف

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Articles
ar: المقالات

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Weight
ar: الوزن

en: Name
ar: الاسم

en: Field
ar: الحقل

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Core
ar: النواة

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Page
ar: الصفحة

en: Fields
ar: الحقول

en: Desc
ar: تنازلي

en: Destination
ar: الوجهة

en: Pattern
ar: النموذج

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Source
ar: المصدر

en: Apply
ar: تطبيق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
