UI Patterns (8.x-1.0-rc2) - en to hr translation catalogue (25 entries)

en: User interface
hr: Korisničko sučelje

en: Delete
hr: Ukloni

en: Type
hr: Vrsta

en: Description
hr: Opis

en: Articles
hr: Članci

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: Weight
hr: Težina

en: Name
hr: Naziv

en: Field
hr: Polje

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Default
hr: Zadano

en: Core
hr: Jezgra

en: Panels
hr: Paneli

en: Page title
hr: Naziv stranice

en: Page
hr: Stranica

en: Fields
hr: Polja

en: Desc
hr: Silazno

en: Destination
hr: Odredište

en: Pattern
hr: Uzorak

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Source
hr: Izvor

en: Apply
hr: Primjeni

en: Asc
hr: Uzlazno
