UI Patterns (8.x-1.0-rc2) - en to mr translation catalogue (16 entries)

en: User interface
mr: वापरकर्ता अंतरपृष्ठ

en: Delete
mr: मिटवा

en: Type
mr: प्रकार

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Articles
mr: लेख

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Weight
mr: मुल्य

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Core
mr: मूळ

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: Page
mr: पान

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा
