UI Patterns (SDC in Drupal UI) (8.x-1.15) - en to et translation catalogue (20 entries)

en: User interface
et: Kasutajaliides

en: Type
et: Liik

en: Description
et: Kirjeldus

en: None
et: Puudub

en: Weight
et: Kaal

en: Name
et: Nimi

en: Field
et: Väli

en: Label
et: Nimetus

en: Preview
et: Eelvaade

en: Default
et: Vaikimisi

en: Options
et: Valikud

en: Fields
et: Väljad

en: Other
et: Muu

en: Destination
et: Sihtpunkt

en: Pattern
et: Muster

en: Source
et: Allikas

en: Setting
et: Seade

en: Patterns
et: Mustrid

en: Hide empty fields
et: Peida tühjad väljad

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
et: Ära kuva tühjasid väljasid ega tühjade väljade silte ja märgistust.
