UI Patterns Settings (3.0.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (10 entries)

en: User interface
bn: ব্যবহারকারী ইন্টারফেস

en: Title
bn: শিরোনাম

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Color
bn: রং
