UI Patterns Settings (3.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (18 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Description
fa: توضیحات

en: Enable
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: None
fa: هیچ

en: Required
fa: اجباری

en: Icon
fa: شمایل

en: Component
fa: جزء

en: Before
fa: قبل از

en: After
fa: بعد

en: Media
fa: رسانه

en: Widget
fa: ساختار

en: Colors
fa: رنگ‌ها

en: Color
fa: رنگ

en: Select
fa: انتخاب

en: Image style
fa: سبک تصویر
