UI Patterns Settings (3.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: User interface
hi: उपयोक्ता अंतरपृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Icon
hi: चिन्ह

en: Component
hi: अंग

en: Before
hi: पहले

en: After
hi: बाद में

en: Media
hi: मीडिया

en: Colors
hi: रंग

en: Color
hi: रंग

en: Bundles
hi: बंडल

en: Image style
hi: छवि शैली
