UI Patterns Settings (3.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Enable
it: Abilita

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Required
it: Obbligatorio

en: Icon
it: Icona

en: Component
it: Componente

en: Before
it: Prima

en: After
it: Dopo

en: Color
it: Colore

en: Select
it: Scegliere

en: Bundles
it: Bundle

en: Image style
it: Stile immagine
