UI Patterns Settings (3.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (23 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Edit
nl: Bewerken

en: None
nl: Geen

en: Required
nl: Verplicht

en: Icon
nl: Pictogram

en: Component
nl: Besturingselement

en: Before
nl: Voor

en: After
nl: Na

en: Colors
nl: Kleuren

en: Color
nl: Kleur

en: Select
nl: Selecteren

en: Bundles
nl: Bundels

en: Hide title
nl: Titel verbergen

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Invisible
nl: Onzichtbaar

en: Title display
nl: Titelweergave

en: Are you sure you want to delete the group %group?
nl: Weet u zeker dat u de groep %group wilt verwijderen?

en: New group %label successfully created.
nl: Nieuwe groep %label werd met succes gecreëerd.

en: Wrapper CSS classes
nl: Wrapper CSS-klasse
