UI Patterns Settings (3.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (25 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Title
ru: Заголовок

en: delete
ru: удалить

en: Description
ru: Описание

en: Enable
ru: Включить

en: Edit
ru: Редактировать

en: None
ru: Нет

en: Required
ru: Обязательно

en: Icon
ru: Иконка

en: Component
ru: Компонент

en: Before
ru: До

en: After
ru: После

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Widget
ru: Виджет

en: Colors
ru: Цвета

en: Color
ru: Цвет

en: Select
ru: Выбрать

en: Bundles
ru: Наборы

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: Invisible
ru: Невидимый

en: Title display
ru: Отображение заголовка

en: Are you sure you want to delete the group %group?
ru: Вы уверены, что хотите удалить группу %group?

en: New group %label successfully created.
ru: Новая группа %label успешно создана.

en: Add field group
ru: Добавить группу полей

en: Media ID
ru: ID медиа
