UI Patterns Settings (3.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Description
tr: Açıklama

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Edit
tr: Düzenle

en: None
tr: Hiçbiri

en: Required
tr: Zorunlu

en: Icon
tr: Simge

en: Component
tr: Bileşen

en: Before
tr: Önce

en: After
tr: Sonra

en: Media
tr: Medya

en: Widget
tr: Arayüz kontrolü (widget)

en: Colors
tr: Renkler

en: Color
tr: Renk

en: Select
tr: Seç

en: Bundles
tr: Paketler

en: Image style
tr: Resim stili
