UI Patterns Settings (3.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (18 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Enable
ar: تفعيل

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: Required
ar: ضروري

en: Icon
ar: أيقونة

en: Component
ar: عنصر

en: Before
ar: قبل

en: After
ar: بعد

en: Media
ar: ميديا

en: Widget
ar: عنصر إدخال

en: Color
ar: اللون

en: Select
ar: إختيار

en: Bundles
ar: حزم

en: Image style
ar: نمط الصورة
