UI Patterns Settings (3.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Enable
id: Aktifkan

en: None
id: Tiada

en: Required
id: Wajib

en: Icon
id: Ikon

en: Component
id: Komponen

en: Before
id: Sebelum

en: After
id: Sesudah

en: Widget
id: Piranti

en: Color
id: Warna

en: Select
id: Pilih

en: Bundles
id: Bundel

en: Image style
id: Gaya gambar
