UI Patterns Settings (3.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: apagar

en: Description
pt: Descrição

en: Enable
pt: Habilitar

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Required
pt: Obrigatório

en: Icon
pt: Ícone

en: Component
pt: Componente

en: Before
pt: Antes

en: After
pt: Depois

en: Media
pt: Mídia

en: Colors
pt: Cores

en: Color
pt: Cor

en: Select
pt: Selecionar

en: Bundles
pt: Empacotar

en: Hide title
pt: Esconder título

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: Title display
pt: Exibição do título

en: New group %label successfully created.
pt: Novo grupo %label criado com sucesso.

en: Add field group
pt: Adicionar grupo de campos
