UI Patterns Settings (3.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (25 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Description
uk: Опис

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Edit
uk: Редагувати

en: None
uk: Немає

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Icon
uk: Іконка

en: Component
uk: Компонент

en: Before
uk: Перед

en: After
uk: Після

en: Media
uk: Медіа

en: Widget
uk: Віджет

en: Colors
uk: Кольори

en: Color
uk: Колір

en: Select
uk: Вибір

en: Bundles
uk: Пакети

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: Invisible
uk: Невидиме

en: Title display
uk: Відображення заголовка

en: Are you sure you want to delete the group %group?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити групу %group?

en: New group %label successfully created.
uk: Нова група %label успішно створена.

en: View Modes
uk: Режими перегляду

en: Wrapper CSS classes
uk: CSS-класи обгортки
