UI Patterns Settings (8.x-2.2-alpha1) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: User interface
hi: उपयोगकर्ता इंटरफ़ेस

en: Value
hi: मान

en: Group
hi: समूह

en: Links
hi: लिंक

en: Number
hi: संख्या

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Menu
hi: सूची

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Url
hi: URL

en: Textfield
hi: पाठ का क्षेत्र

en: Unlimited
hi: अनिश्चित

en: Attributes
hi: गुण

en: Mapping
hi: मानचित्रण

en: Machine name
hi: मशीन नाम
