UI Patterns Settings (8.x-2.2-alpha1) - en to nl translation catalogue (20 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Value
nl: Waarde

en: Group
nl: Groep

en: Number
nl: Getal

en: Settings
nl: Instellingen

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Url
nl: URL

en: Textfield
nl: Tekstveld

en: Unlimited
nl: Onbeperkt

en: Attributes
nl: Attributen

en: Select
nl: Selecteren

en: Mapping
nl: Verwijzing

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Field mapping
nl: Veldtoewijzing

en: Radios
nl: Keuzerondjes

en: Please select
nl: Maak een keuze

en: Checkboxes
nl: Keuzevakjes

en: @name field is required.
nl: @name is een verplicht veld.

en: Initial visibility level
nl: Initiëel zichtbaarheidsniveau

en: Number of levels to display
nl: Aantal te tonen niveaus
