UI Styles (8.x-1.18) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: User interface
de: Benutzeroberfläche

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Example
de: Beispiel

en: Other
de: Weitere

en: Style
de: Darstellung

en: Select
de: Auswählen

en: Pager
de: Seitennavigation

en: Toolbar
de: Werkzeugleiste

en: Checkbox
de: Kontrollkästchen

en: Styles
de: Stile

en: Exposed form
de: Hervorgehobenes Formular

en: Extra classes
de: Zusätzliche Klassen

en: Theme name
de: Theme-Name

en: Available styles
de: Verfügbare Stile

en: @entity being viewed
de: @entity wurde angesehen
