UI Suite Bootstrap (5.0.0-beta3) - en to th translation catalogue (47 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Previous
th: ก่อนหน้า

en: Next
th: ถัดไป

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Type
th: ประเภท

en: Confirm
th: ยืนยัน

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Search
th: ค้นหา

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Go to previous page
th: ไปหน้าก่อน

en: Go to parent page
th: ไปหน้าแม่

en: Go to next page
th: ไปหน้าถัดไป

en: Import
th: นำเข้า

en: Export
th: ส่งออก

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Add
th: เพิ่ม

en: Upload
th: อัพโหลด

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Create
th: สร้าง

en: Up
th: ขึ้น

en: Navigation
th: นำทาง

en: Color
th: สี

en: Log in
th: เข้าสู่ระบบ

en: Uninstall
th: ลบโมดูล

en: Install
th: ติดตั้ง

en: Tools
th: เครื่องมือ

en: Close
th: ปิด

en: Loading...
th: กำลังโหลด...

en: Add another item
th: เพิ่มรายการอื่น

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: Error message
th: ข้อความผิดพลาด

en: Warning message
th: ข้อความเตือน

en: Discard changes
th: ยกเลิกการเปลี่ยนแปลง

en: Page top
th: บนสุดของหน้า

en: Page bottom
th: ด้านล่างของหน้า

en: Status message
th: สถานะข้อความ

en: Hide summary
th: ซ่อนสรุป

en: Edit summary
th: แก้ไขสรุป

en: Highlighted
th: ไฮไลต์

en: You have unsaved changes.
th: คุณมีการเปลี่ยนแปลงลำดับสินค้ากรุณากดปุ่มอัพเดทข้อมูล

en: Install and set as default
th: ติดตั้งและตั้งค่าเป็นค่าเริ่มต้น
