UI Suite Bootstrap (5.1.0-alpha3) - en to ur translation catalogue (36 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Previous
ur: گزشتہ

en: Next
ur: اگلا

en: Save configuration
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Content
ur: متن

en: Type
ur: قِسم

en: Confirm
ur: تصدیق کریں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Download
ur: ڈاؤن لوڈ کریں

en: unpublished
ur: غیر شائع شدہ

en: Edit
ur: تدوین

en: Size
ur: حجم

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Container
ur: کنٹینر

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Go to previous page
ur: گزشتہ صفحے پر جائیں

en: Go to parent page
ur: پیرنٹ پیج پر جائیے

en: Go to next page
ur: اگلے صفحے پےجاءیے

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Export
ur: برآمد کریں

en: Label
ur: عنوان

en: Preview
ur: جائزہ

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Help
ur: مدد

en: Update
ur: تجدید

en: Add
ur: شامل کریں

en: Configure
ur: ترتیب

en: Filter
ur: فلٹر

en: Color
ur: رنگ

en: ›
ur: ‹
